Spread the love

ଇସଲାମାବାଦ, ୟୁରୋପୀୟ ୟୁନିଅନ୍ (ବାୟୁ ସୁରକ୍ଷା ଏଜେନ୍ସି) ପାକିସ୍ତାନ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ ଏୟାରଲାଇନ୍ସକୁ ଆସନ୍ତାକାଲିଠାରୁ ଛଅମାସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଉଡାଣ ନିଷିଦ୍ଧ ଘୋଷଣା କରିଛି । ପାକିସ୍ତାନର ବେସାମରିକ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ମନ୍ତ୍ରୀ ସ୍ବୀକାର କରିବା ପରେ ୩୦ ପ୍ରତିଶତରୁ ଅଧିକ ପାଇଲଟଙ୍କର ନକଲି ଲାଇସେନ୍ସ ରହିଛି ଏବଂ ସେମାନେ ଉଡ଼ାଣ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟ ନୁହଁନ୍ତି ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି । ଏତଦ୍‌ବ୍ୟତୀତ, ପାକିସ୍ତାନ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ ଏୟାରଲାଇନ୍ସ ଅନ୍ୟ ଏକ ଦୁର୍ନୀତିର ଶିକାର ହୋଇଛି ଯେଉଁଠାରେ ଅଧିକାରୀମାନେ ୟୁରୋପକୁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ବିମାନ ପାଇଁ ମିଥ୍ୟା ଟିକେଟ୍ ବିକ୍ରିରେ ପ୍ରାୟ ଆଠ ନିୟୁତ ପାକିସ୍ଥାନୀ ଅର୍ଥ କାରବାର କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ପାକିସ୍ତାନୀ ଗଣମାଧ୍ୟମ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ସିଆଲକୋଟ ପିଏଏ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ କିଛି ଅଧିକାରୀ ପ୍ରାୟ ୫୦ଟି ପୁରୁଣା ଟିକେଟ୍ ଧାରକଙ୍କୁ ଇଟାଲୀ ଏବଂ ପ୍ୟାରିସ ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଉଡ଼ାଣରେ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରିଥିଲେ। ତଥାପି, ରାଷ୍ଟ୍ରାୟତ୍ତ ବିମାନ ସେବା କୌଣସି ଗନ୍ତବ୍ୟସ୍ଥଳ ପାଇଁ କରୋନା ମହାମାରୀ ପୂର୍ବରୁ ଅର୍ଥାତ ମାର୍ଚ୍ଚ ମଧ୍ୟଭାଗରୁ ଟିକେଟ୍ ଦିଆଯାଇଥିବା ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ସ୍ଥାନିତ କରିନାହିଁ। ପାକିସ୍ତାନର ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ଏହି ଠକେଇ ମାଧ୍ୟମରେ ଅଧିକାରୀମାନେ ମଧ୍ୟ ପାକିସ୍ତାନ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ ଏୟାରଲାଇନ୍ସକୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଅର୍ଥ ହେରଫେର କରିଛନ୍ତି ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here